• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
arı, yaban arası ilaçlama hizmeti, kocaeli, karamürsel


Arı - Yaban Arısı İlaçlama

Yaban arısı sokması arıların bir savunma biçimidir. Eşek arısı tehdit altındaysa ya da yuvaları bozulursa, onları çok agresif yapar ve onları sokmaya teşvik eder. Yaban arısı veya arı tarafından sokulmak acı verici bir deneyimdir ve arıya alerjisi olan herhangi biri için hayatı tehdit edebilir. Ancak, bu riskleri dış mekanda hassas önlemler alarak ve eşek arısı veya arı yuvalarının düzgün bir şekilde profesyonel kontrol sağlayarak azaltmak mümkündür.


Özellikle iğneleri ve sokmaları ile meşhur olan uçabilen canlılardan bir tanesi de arılar olmaktadır. Arılar her ne kadar çalışkan ve faydalı canlılar olmuş olsalar bile yaşam alanlarımıza girdikleri takdirde çok daha tehlikeli olabilmektedir. Ayakları ve toplamda 3 gövdeden oluşan bu canlılar haşere grupları içerisinde yer almaktadır. Kimi zaman yakın çevrelerimizden, kimi zamanlarda da televizyon haberlerinden duyduğumuz gibi arı sokmaları oldukça yaygınlaşmıştır. İlk müdahalenin hızlı yapılmaması sonuçlarında ise ölüm ile sonlanan yaşamların olduklarını da bilmekteyiz. İlaçlaması en zor yapılan hayvanlar olarak bilinen arılar, özellikle dikkatli ve güvenilir bir şekilde işlem görmelidir. Yani kendi imkânlarımız ile yapamayacağımız mücadelelere hiç bulaşmamalı ve elimizi sürmemeliyiz. İlaçlama firmaları tarafından yapılan arı ve yaban arısı ilaçlama yöntemleri sandığınız kadar da kolay işlemler değildir. Bundan dolayı işi layığı ile yapmak ve kesin çözümler getirmek en doğrusu olmaktadır.


En Etkili Arı İlaçlama Yöntemleri

Özellikle yaz aylarında güneşin ve sıcağın bol olduğu zamanlarda balkonlardan veya açık kalan camlardan içeriye doğru girerek belli bir zaman sonra kendine yuva yapan arılar günden güne çoğalabilmektedir. İlk olarak barınma maksadı ile başlayarak daha sonralarında içeride bal petekleri oluşturması da gayet normal davranıştır. Camların kasalarında veya sövelerin aralarında barınabilecekleri gibi çatı aralarında da kolay bir şekilde saklanabilirler. İğneleri zehirli olmasından dolayı sokmaları durumunda da ciddi hastalıklara yol açabilirler.


sds ilaçlama, arı dezenfeksiyonu, kocaeli, karamürsel

Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak adına özel ilaçlama yöntemleri ile hareket ediyor olmanız sizin için önemlidir. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi kolay bir işlem olmadığı için uzman ekip gerektiren bir uygulamadır. Sorunlara geçici çözümler aramak yerine kalıcı çözümler aramak çok daha sağlıklı olacağı gibi aynı zaman da zaman açısından da faydalı görülmektedir.


Profesyonel Arı İlaçlama

Renkleri sarı olan, kanatlı, uçabilen, ayakları olan ve alt kısmında da iğnesi olan canlılar olarak bilinen arılar kimi zaman cam kenarlarında dolaşarak vızır vızır sesler çıkarmaktadır. Farkında olmadan küçük çocuklarınızın dokunacağını göz önünde bulunduracak olursak ortaya hiç de güzel şeyler çıkmayacaktır. Bundan dolayı bizler için özel olarak hizmet veren ve garantili işler bitiren ilaçlama firmaları ile anlaşarak olası durumlar için erken önlem almakta fayda vardır. Kendilerine özgü bir şekilde ilaçlama yöntemleri uygulayacakları için yuvalarında saklanan arıların bile hızlı bir şekilde alanı terk etmelerini sağlayacaklardır. Tepki esnasında daha da zararlı hale gelen arılar özellikle insanların üzerine doğru ilerlemekte ve sokma işlemi gerçekleştirmektedir.


Güvenli hizmet alarak arı ve arı yuvalarından bir an önce kurtulmak için arı ilaçlama yöntemlerine başvuruyor olmanız çok daha doğru olacaktır. Kendi imkânlarınız ile yapacağınız en ufak bir hata ile hayatınız tehlikeye atabilirsiniz. Daha sağlıklı bir yaşam alanı içi işi uzmanlarına bırakmak gerekmektedir. SDS arı ilaçlama hizmeti ile profesyonel ekibimiz tarafından arı sorunlarınız güvenli bir şekilde ortadan kaldırmaktayız.