• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
çıyan, kırkayak ilaçlama hizmeti, kocaeli, karamürsel


Çıyan - Kırkayak İlaçlama

Baktığımız zaman her iki canlıda birbirinden farklıdır. Her ne kadar birbirlerine benzetilmiş olsalar dahi aslında çok önemli ayırt edici özellikleri bulunmaktadır. Şimdi sırası ile açıklayacak olursak çıyanlar zehirli ve daha çok bacakları olan canlılardır. Kırkayaklar ise zehirsiz ve her iki tarafında da orantılı bacakları vardır. Çıyanların bacakları daha çok dışa doğru açık olduğu için daha çok dikkat çekerken, kırkayakların bacakları ise daha çok içe doğrudur ve daha az görünürler diyebiliriz. Kırkayaklar genel itibari ile otçul olarak beslenirken, çıyanlar ise etçil olarak beslenmektedir.


Bu kadar açıklamanın yapılmasından sonra şimdi de yaşam alanlarımıza nasıl giriş yaptıklarına değinmek isteriz. Konu arasında parantez açmak gerekir ise bu canlılarla mücadele etmek daha çok çıyan - kırkayak ilaçlama işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Nedeni ise her haşerenin direncinin farklı olmasından dolayı böceğin cinsine uygun olan ilaç karışımlarının kullanılması gerekir. SDS ilaçlama olarak çıyan yada kırkayak için uygun olan doğru ilaç karışımları ile bu sorunu kalıcı olarak çözmekteyiz.


Çıyan Kırkayak İlaçlama Yöntemleri

Evlerimizin yada işyerlerimizin korkulu rüyaları haline gelen haşere canlıları sandığımız kadar kolay gitmemektedir. Özellikle yuva yaptıklarında ve çoğaldıklarında daha fazla çaba sarf etmemiz gerekir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka önlem alınmalı ve profesyonel desteklere ihtiyaç duyulmalıdır. Bir tane gördüğümüzde öldürmeye dahi kıyamadığımız durumlarda bile kendi sağlımızı tehlikeye attığımızı bilmeliyiz. Özellikle pis yerlerde barınan ve çöpler karıştıran canlıların çok daha sağlıksız olduklarını vurgulayarak kalıcı zor hastalıklara zemin hazırladıklarını bilmeliyiz. Şimdilerde hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilen ilaçlama yöntemleri ile daha kalıcı çözümlere ulaşabiliriz. Kendimiz için veya sevdiklerimiz için yardımcı olabileceğimiz en güzel sonuçlar olarak bilinmektedir.


sds ilaçlama, çıyan, kırkayak dezenfeksiyonu, kocaeli, karamürsel

Kendi imkanlarımız ile yapacağımız ilaçlamaların kendimize de zarar verebileceğini düşünerek asla bu yollara başvurmamamız gerekmektedir. Firmamızın kullandığı bütün ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ilaçlardır. Unutmayınız ki her ilaç her böceğe aynı etkiyi göstermeyeceği gibi yeri geldiğinde dayanıklılık kazanmalarını bile sağlayabilir. Bu yüzden sizler elinizi bile sürmeden hızlı bir şekilde ilaçlamalar yapılabilmektedir.


Garantili Haşere İlaçlama

Her zaman için kulaktan duyma sözlere ve yeni çıkan ürünlere ilgili olmamızdan dolayı böcekler konusunda da hemen bir markete giderek ortak kullanılan tek bir ilaç türü almaktayız. Kimi böceklerde etkili olduğu söylenmiş olsa bile aslında her böceğe etkili olmadığını da vurgulamak isteriz. Özellikle bu tarz böcekler için mutlaka özel hizmet almakta fayda olduğu için ayrıca zahmetli bir işlem olduğunu da söyleyebiliriz. Kulağa oldukça itici gelen çıyan ve kırkayak isimleri görsel açıdan da oldukça itici bulunmaktadır. Özellikle de çiyanların zehirli olduğunu bir kez daha hatırlatacak olursak özellikle de boyun bölgesinden sakınmak gerekir.


Evlerimize veya işyerlerimize daha çok tırmanma yöntemleri ulaşım sağladıkları için açık olan her yerden kolaylıkla girebilmektedir. Yani balkonlardan, cam kenarlarından veya açık kapılardan içeri temas edebilirler. Kırkayaklar renk itibari kahve tonlarında olduğu gibi çıyanlar ise değişim göstererek daha kırmızımsı ve sarımsı renklere sahip olmaktadır.