• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
sds ilaçlama, dezenfeksiyon analizi, virüs, bakteri, ölçüm, kocaeli, karamürsel


DEZENFEKSİYON ANALİZİ

Kişisel hijyenimize dikkat etmek tek başına yeterli değildir. Yaşadığımız evin ya da çalıştığımız iş yerinin de hijyeninden emin olmamız gerek. Bunu sağlayabilmek için de öncelikle ortamdaki virüs, bakteri ve küf gibi mikroorganizmaları doğru bir şekilde tespit etmeliyiz. Eğer ortamdaki bakteri ve virüs yoğunluğunu bilirsek, doğru miktarlarda dezenfeksiyon maddesi kullanarak ortamın %99-100 oranında dezenfekte olmasını sağlayabiliriz.


SDS İlaçlama olarak Lumitester PD-30 bakteri ve virüs ölçüm cihazı ile tüm yüzeylerde ve temas noktalarında garantili hijyen kontrolü gerçekleştiriyoruz.

Kullandığımız Lumitester PD-30 ölçüm cihazı ile ortamdaki mikroorganizmaları tespit ederek, hijyen ve dezenfeksiyon kontrolünü sağlıyoruz. Japon teknolojisi sayesinde dünyada ATP+AMP ölçümü yapan tek hijyen monitörü olma özelliğine sahiptir ve 10 saniyede ölçüm sonuçlarını göstermektedir. Kontrollerimizi dezenfeksiyon öncesinde ve sonrasında yaparak, yüksek verimliliğe sahip sonuçlar elde ediyoruz. Sonuçlara bağlı olarak önlemlerimizi güncelliyor ve sizler için sağlıklı bir ortam oluşturuyoruz.Hijyen Analizi30 Saniyede Hijyen Denetimi

Steril swab (LuciPac Pen) ile bir yüzeyden; steril LuciPac Pen-AQUA probu ile sıvı veya sudan numune alıyoruz. Ardından swab, alüminyum folyo içine kapatılmış ilk reaksiyon bölmesine itilir. Bu bölmede, bakterilerin parçalanıp ATP ‘nin ortaya çıkmasını sağlayan güçlü bir deterjan çözeltisi bulunur. Bir sonraki adımda bu karışım alt bölmede bulunan, liyofilize enzimlerle tepkimeye girer. Lüminesans derecesi mevcut ATP-AMP miktarıyla doğrudan bir orantı içinde bulunur ve Lumitester PD-30 ile Relative Light Unit (RLU) olarak saptanabilmektedir. Biyolüminesans değer ne kadar çok ölçülürse kirlenmenin derecesi o kadar büyük demektir. İşlemin tamamı 30 saniyeden kısa sürer.Kullanım Alanları

  • Temizlik değerlendirmesi: Personel, kişisel temizlik ve toplu taşıma araçlarının temizliği.
  • Restoran - Kantin - Catering: Gıda ekipmanlarını kontrol edin ve gıda zehirlenmelerinin önüne geçin.
  • Gıda fabrikası: Üretim hattının temizliğini test ederek, kalıntı ve alerjen riskini ortadan kaldırın.
  • Hastane yönetimi: Hasta odası, ameliyathane ve tıbbi cihazların geri dönüşümü için hijyen değerlendirilmesi yapın.
  • Otel işletmeciliği: Odalardaki levhalar, havuz, çamaşırhane, spalar, lokantalar, mutfak, kapı kolları gibi ekipmanın etkin sanitasyon değerlendirmesini yapın.
  • Müze yönetimi: Kültürel emanetlerdeki mikroorganizmaları zamanında tespit edin.
  • Sağlık eğitimi: Sağlık eğitimi sırasında, mevcut test sonuçlarının görsel olarak anlatılabilmesine olanak sağlar.

Dezenfeksiyon Analizi Hakkında

Ölçüm nasıl gerçekleşir ?

Patentli Lumitester PD-30 yöntemi biyolüminesans ölçümüne dayanır. Biyolüminesans, ATP(Adenosintrifosfat) ve AMP’nin (Adenosinmonofosfat) lüsiferaz ve pirüvat fosfat dikinase aracılığıyla enzimatik parçalanması ile oluşur. ATP ve AMP hayvan, bitki, küf, maya, virüs veya bakteri gibi tüm canlıların hücrelerinde var olan moleküllerdir. Lumitester PD-30 ATP ve AMP'yi ATP periyodunun bir parçası olarak ölçme olanağı sağlayarak mikroorganizmaları tespit eder.

Ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi

Temizlenen yüzeyler için sınır değerleri belirlenmelidir. Düz ve pürüzsüz yüzeyler (cam veya metal) için 200 RLU gibi bir sınır değeri yeterlidir. Düz olmayan yüzeylerde (plastik yüzey veya çiziklerde) 500 RLU aşılmamalıdır. Sterilliğin bulunması gereken sahalarda 20-50 RLU’dan daha düşük bir sonuç elde edilmelidir.

Dezenfeksiyon analizinin avantajları neler ?

Yüksek hassasiyetli, patentli, hızlı ATP-AMP ölçüm teknolojisi ile bakteri, virüs ve küf gibi mikroorganizmaları garantili olarak tespit etmenizi sağlar. Bu sayede kendiniz ve sevdikleriniz için tam hijyenik bir ortam oluşturabilirisiniz.