• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
sds ilaçlama, dezenfeksiyon, kocaeli, karamürsel,


DEZENFEKSİYON

Sağlığımızı korumanın ana unsurlarından biri de temiz olmaktır. Kişisel temizliğimiz ne kadar iyi olursa olsun çevremizden de bizlere hastalık yapıcı mikroorganizmalar bulaşabilmektedir. Özellikle okullar, spor salonları, alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları, ibadethaneler, sağlık tesisleri, restoranlar, ofisler ve evlerimiz gibi toplu yaşam alanlarında ki, hasta kişilerden sağlıklı kişilere hastalık yapıcı mikroplar bulaşabilmektedir.


SDS İLAÇLAMA toplu yaşam alanlarının DEZENFEKSİYONUNU yaparak, ortamın hijyenik olmasını sağlar ve bu ortamlardan bulaşabilecek hastalık yapıcı mikroorganizmalardan korunmanızı sağlar.

Öyle ise ne yapmalıyız? Bu ortamlara çıkmayalım mı? En iyi geleceği hazırlamaya çalıştığımız evlatlarımızı okula yollamayalım mı? Böyle bir şey yapmak elbette mümkün değil. O zaman ne yapmalıyız? Öncelikle sağlıklı besleneceğiz, hasta kişilerin evlerinde dinlenmelerini, dışarı çıkmaları zorunlu ise maske takarak kalabalık ortamlara çıkmasını rica edeceğiz. Kapalı ortamların havasız kalmalarını engelleyeceğiz, sık sık havalandırmaya çalışacağız, yaşadığımız alanları “Antimikrobiyal Yüzey Koruyucu” dezenfektan ile dezenfekte ettireceğiz.SDS Dezenfeksiyon İşlemini Nasıl Yapar ?

Dezenfeksiyon işleminin etkin olması için öncelikle ortamın temizlenmesi gereklidir. SDS’nin eğitimli ekibi dezenfeksiyon cihazı ile ortamda her nokta dezenfektanla temas edecek şekilde uygulamasını yapar. Hava sıcaklığına bağlı olarak, 1 – 3 saat arasında dezenfektanın kuruması beklenir. Dezenfektan kuruduktan sonra herhangi bir durulama, temizlik yapmaya gerek yoktur, direkt olarak ortama girilebilir. Dezenfeksiyon işlemi sonrası ortamımız kullanım yoğunluğuna bağlı olarak 30 – 60 gün koruma altındadır (Dezenfeksiyon yapılma aralığını ekibimizin detaylı incelemesi sonrası netleştirmekteyiz).Kullanılan Dezenfektan

  • T.C Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır.
  • Su bazlıdır.
  • İçerdiği kolloidal-nano gümüş sayesinde anlık değil kalıcı etki gösterir.
  • Renksiz, kokusuz ve tatsızdır.
  • Çok etkilidir ve mikroorganizmaların % 99,99’unu öldürür.
  • Toksik değildir.
  • Biyolojik olarak toksik olmayan doğal yan ürünler (oksijen ve su) oluşturur, çevreyi kirletmez.
  • Cildi, gözleri ve solunum yollarını tahriş etmez.
  • Klor ve alkol içermez.

Dezenfeksiyon Hakkında

İşlem sırasında neler yapılıyor ?

Dezenfeksiyon işlemi; ortamdaki tüm yüzeylere, kapı kolları, ışık anahtarları ve insanların ellerinin temas ettiği her bölgeye uygulanır. Tüm yüzey alanını kapsayacak şekilde dezenfeksiyon işlemi yapılır. Dezenfeksiyon sırasında ortamda bulunmamanız uygundur. İşlem sonrası 10-15 dakika havalandırıldıktan sonra ortam tekrar kullanılabilir. Dezenfeksiyon sonrası temizliğe gerek yoktur.

Dezenfeksiyon neden gerekli ?

Korona virüs nedeniyle son dönemde zamanımızın tümünü ya da büyük bir bölümünü evde geçiriyoruz. Bunun yanı sıra işe gitmek durumunda olan kişiler de virüs kapma endişesi taşımaktadırlar. Ev ya da iş yerinizi kendi imkanlarınızla temizlemeniz veya dezenfekte etmeniz hem yorucudur, hem de yeterli değildir. Diğer taraftan dezenfekte için kullandığınız ürünlerin kimyasal olması, özellikle alerjik bir bünyeniz varsa farklı sağlık sorunlarına da neden olabilir. Bu yüzden dezenfeksiyon işleminde kullandığımız malzemeler insan sağlığına zarar vermeyen ruhsatlı ürünlerden oluşmaktadır.

Dezenfeksiyonun artıları neler ?

Dezenfeksiyonun en önemli avantajı evinizi ve iş yerinizi %99 oranında sterilize etmesidir. Bakteri, virüs, mantar ve patojenlere karşı etkilidir. Kötü kokuları yok eder. Özellikle alerjik bir bünyeniz varsa, dezenfeksiyon işlemini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çünkü kullanılan ürünler kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açmaz ve cildinizi tahriş etmez. İşlem sonrası hemen ev ve iş yerinizde bulunabilirsiniz. Uygulama sonrası temizlik ihtiyacı yoktur.

Dezenfeksiyon işlemi maliyetli mi ?

Yaptıracağınız bu işlemin ücreti, dezenfekte edilecek alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Bunun yanı sıra piyasada fiyat araştırması yaparken, hizmet alacağınız firmanın güvenilirliğini araştırmanız, kullanılacak ürünün içeriğinden emin olmanız da önemlidir. Ücretten ziyade nitelik önceliğiniz olmalıdır.

Dezenfeksiyon yaptırmayı düşünüyorsanız nelere dikkat etmelisiniz ?

Dezenfeksiyon işleminden tam olarak verim almak istiyorsanız iki noktaya çok dikkat etmelisiniz. Güvenilir ve bu iş konusunda uzman olduğundan emin olduğunuz kişilerle çalışmayı tercih edin. Kullanılan ürünün de güvenilir olup olmadığını araştırın. Bu uygulamayı yapacak kişi ya da kurumun ruhsatının veya sertifikasının olup olmadığını öğrenin.