• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
sinek ilaçlama hizmeti, kocaeli, karamürsel


Sinek İlaçlama

Özellikle yaz aylarında çok fazla karşımıza çıkan haşerelerden bir tanesi de sineklerdir diyebiliriz. Sinekler özelliklerine ve fiziksel görüntülerine göre kendi aralarında ayrılabilir. İlk olarak iki kanatlı veya dört kanatlı olarak karşımıza çıkan sinekler bir de sivrisinek olarak da çıkabilmektedir. Dediğimiz gibi her sinek farklı özelliklerde olduğu için yaşam tarzları da farklı olabilir. Ortalama yaşam süreleri havanın sıcaklık oranına göre artabilir de çıkabilir de diyerek 3 hafta kadar ömürleri olduklarını söyleyebiliriz. Hem etçil, hem de otçul olarak bilinen sinekler özellikle sivrisinek olarak canlıların kanları ile beslenenleri de vardır.


Yaşam alanlarınızda var olduğunu gördüğünüz ve kurtulamadığınızı fark ettiğiniz bu canlılar için sinek ilaçlama metotlarına başvurabilirsiniz. Bu işlemler daha çok ilaçlama firmaları tarafından profesyonel bir şekilde yapıldığı için hızlı bir şekilde sonuç almanızda mümkündür. Yani kendi imkânlarınızla değil de profesyonel destek almanız daha doğru olabilir. Bu noktada SDS İlaçlama firması olarak sinek ve karasinek ilaçlama hizmetimiz ile bu canlılardan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlıyoruz.


Kara Sinek İlaçlama

Çoğu zaman etrafınızda karşılaştığınız durumlardan bir tanesi de yeni evlerin veya yeni taşınacak olan evlerin ilk aşamalarda ilaçlanması durumudur. Evet, ev kullanılmış olabilir veya önceden bir takım böcek kalıntıları kalmış olabilir düşüncesi ile erken önlem alınmaktadır diyebiliriz. Ömürleri her ne kadar kısa olmuş olsa dahi senede 8 kere kadar üreme gerçekleştirmelerinden dolayı tek seferde binlerce karasinek oluşabilmektedir. Hem görüntüleri ile hem de sesleri ile insanlara rahatsızlık veren kara sinek türleri belli bir zamandan sonra çekilmez hale gelebilirler.


sds ilaçlama, sinek dezenfeksiyonu, kocaeli, karamürsel

Sadece bununla da kalmayarak pis yerlerde beslenme sağladıklarından dolayı vücutlarından birçok mikrobu barındırma özelliklerine de sahiptirler. Ayrıca her 5 dakika da bir dışkı yapma özellikleri olduğu için dışkılarını da üzerlerinden ayırmamaktadırlar. Yani dolaştıkları veya değdikleri her yere sağlığı olumsuz teşkil eden mikroplar bırakmaktadır.


Sinek Türleri

Çok fazla soğuk havaları sevmeyen bu sinekler ortalama olarak 3 kilo metre kadar yol yapabilme yeteneğine sahiptirler. Bu sayede de bulundukları alanlarda hızlıca hareket ederek diledikleri yerlere ulaşabilirler. Genelde pis hayvan olarak nitelendirilen sinek türleri vücudumuza dokunduklarında ise ısırma ve kan emme işlemi gerçekleştirirler. Bundan dolayı ısırma yapılan yerde kaşınma ve kızarıklık görülmektedir. Daha ileriye gidildiği durumlarda da çok ciddi kalıcı rahatsızlıklara zemin hazırlayabilirler. Mümkün olduğunca sineklerin olduğu yerlerde barınmamak ve yemek içme işlemi gerçekleştirmemek gerekir. Hızlı uçma yeteneğine sahip olmalarından dolayı kendi imkânlarınız ile kurtulabilmeniz daha azınlıkta olmaktadır.


El değmeniz veya vurarak öldürmek yerine yeni geliştirilen ve etkili olan sinek ilaçlama hizmetlerinden yararlanmanız daha doğru olacaktır. Hizmetlerde kullanılan ilaçlar haşerelerin cinsine göre belirlendiği için aynı zamanda Tarım Bakanlığı tarafından uygun görülen ilaçlar ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ilaçlar olmalıdır. Kokusuz ve insan sağlığını tehdit etmiyor olması ise ayrıcalıklı olmasından kaynaklanır. Şimdi sizlerde bu desteklerden faydalanmak istiyorsanız eğer elinizi çabuk tutabilirsiniz.