• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
tahta kurusu ilaçlama hizmeti, kocaeli, karamürsel


Tahta Kurusu İlaçlama

Yetişkin tahta kurusu kahverengi renktedir, ancak vücutları beslendikten sonra kızarık görünür. Tam yetişen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder ve 4-5 mm arasında ölçülür. Ev sahipleri bazen tahta kurularının çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olduğu konusunda yanılgıya düşerler. Yumurtadan yeni çıkmış olanları küçük olabilir ve görmek zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle saptanabilir ve gizlenmek için kullandıkları çatlaklarda ve aralıklarda bulunabilirler.


Ev ve iş yerlerinizde başınıza dert olacak ve sizler için zarar teşkil eden bir böcekten, tahta kurusundan nasıl korunulması ve nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmeti veren firmamızdan hizmet almak ve bu haşere hakkında bilgi sahibi olmak için geç kalmış sayılmazsınız. SDS İlaçlama profesyonel hizmet anlayışı ile tahta kurusu ilaçlama konusunda uzman ekibi ile 7/24 hizmet sunmaktadır.


Tahta Kurusu İstilası Neden Olur?

Tahta kurusu istilasının yaşanma sebepleri arasında taşınma, otel konaklamalarında eşyalara yapışması, yeni bir mobilya ile eve girmeleri ve çoğalmaları gibi sebepler gösterilebilir. Bu bulgular tamamen dış ortamdan taşınması ile evinize girebileceğine işaret olduğundan, evcil hayvanınız ile de eve girebileceğini unutmamanız gerekir. Her şeyden önce tahta kurusu tahta ile beslenmez. Bu gerçeği bilmek ve buna göre hareket etmekte fayda var. Çünkü tahta kurusunun ev ve iş yeri gibi ortamlarda bulunması durumunda, tahta yedikleri düşünülerek bu durumu önemsemeyen birçok vatandaşımız var. Tahta kuruları taze kan ile beslenen böceklerdir.

sds ilaçlama, tahta kurusu dezenfeksiyonu, kocaeli, karamürsel

Bu sebeple evde olması durumunda sizin, eşinizin, anne, babanızın ya da çocuklarınızın cildinden kan emerek varsa evcil hayvanınızı da aynı şekilde rahatsız ederek besleneceklerdir. Özellikle insan gibi her gün yıkanma şansı olmayan ahır, bağ bahçe gibi yerlerde, yaylalarda beslenen hayvanlar ile beslenen tahta kurularından ilaçlama vasıtası ile kurtulabilirsiniz.


Tahta Kurusunun Zararları

Dış mekanlarda, kafelerde, restoranlarda da bu haşereden nasibini alan mekanlardır. Çoğu zaman hayvansal ürünleri işleyip satan bu mekanlar, taze etin taşınması esnasında bu böceğe maruz kalabiliyor. Kimi durumlarda hiç beslenmeden yaklaşık 1 yıl boyunca hayatta kalan ve kendisini bu şekilde muhafaza edebilen tahta kuruları, beslenme ihtiyaçları ve sıcak havayı bulduklarında ise tekrar harekete geçebiliyorlar. Eğer işletmenizin tahtakurusu ve çeşitli haşereye maruz kalmış olduğunu düşünüyorsanız gecikmeyin. Kalıcı çözümler için SDS İlaçlama firması ile iletişime geçebilirsiniz.


Acilen ilaçlamaya ihtiyaç duyduğunuz her an, sizlere bu konuda yardımcı olmaya hazırız. Tahta kurusunun zararları arasında ısırmaya bağlı deri kızarmaları, kabarmaları, alerjik reaksiyon, ev ve ofis eşyalarınızın zarar görmesi gibi birçok sebep bulunmaktadır.