• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
sds ilaçlama, ozon ile su sebili temizliği, kocaeli, karamürsel


OZONLA SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

İş yerleri ve ofislerde bulunan su sebillerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmenliğince ayda en az birkez temizlenmesi gerekmektedir. Sebiller, içlerinde bulundurdukları durgun su sebebiyle zamanla bakteri üretmeye başlarlar. Bu bakteri üretimi gözle görülmez fakat sebilden alınan suda koku ve tat bozukluğuna sebep olur. Bu da sebilden alınan suyun içinde partiküllerin görülmesiyle belli olur.


Kullandığımız su sebillerinin belirli periyotlarla temizlenmesi üretici firmalar, su firmaları ve sağlık kuruluşları tarafından tavsiye edilmektedir.

Ozon gazı; teknolojik oluşumda ozon jeneratöründe, elektron boşalımı yardımıyla her ortamda bulunan soluduğumuz havadan yada saf oksijenden elde edilmektedir.Ozon Sanitasyonun Avantajları

  • Bir süre sonra kendiliğinden yok olup havaya karışır.
  • Dezenfekte etme oranı kimyasal dezenfektanlara göre çok fazladır.
  • Su sebilinizin içerisinde kalıntı, mekanik artık ve kimyasal madde bırakmaz.
  • Suyunuzun kötü kokmasını ve tad değişikliklerini engeller.
  • Özelliği nedeniyle doğadan gelip doğaya giden bir gazdır.

Ozonla Su Sebili Temizliği Hakkında

Sebiller neden temizlenir ?

Kullandığımız su sebilleri düzenli temizlenmediği takdirde, adeta mikrop saçan makinelere dönüşürler. Sebillerinizin devamlı ve profesyonelce temizliğinin yapılmasına özen gösterin.

Ozon nedir ?

Ozon oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği saysesinde, dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde, su sebillerinde, gıda depolama alanlarında mikrop öldürücü olarak kullanılır.

Ozonlama neden güvenilir ve hijyenik ?

Su makinanızı mekanik temizlemenin ötesinde tam olarak dezenfekte ettiğinden; sıradan temizliklerden daha sonra hemen tekrarlayabilen, yoğunlaşma, spor oluşumu, kist, bakteri ve virüslerin tam olarak yok edilmesini sağlar. Yeniden oluşumları daha uzun sürer ve su makineniz daha geç kirlenir.