• Telefon +(90) 541-452-1200
  • info@sdsilaclama.com
gümüş böceği ilaçlama hizmeti, kocaeli, karamürsel


Gümüş Böceği İlaçlama

Evlerimizde veya işyerlerimizde en sık rastlanan böcek türleri arasında olan gümüş böceği, genellikle nemli ve pis alanlardan yaşam alanlarımıza ulaşmaktadır. Kalorifer peteklerinden başlayarak, gider borularından bile kolay bir şekilde gelebilmektedir. Pis yerlerde hareket etmesinden dolayı üzerinde barındırmış olduğu mikropların fazla olması da önemli bir ayrıntıdır.


Sizler yaşam alanlarınızı her ne kadar temiz tutarsanız tutun sizlerin dahi müdahale edemeyeceği alanlardan da giriş sağlayabilirler. Kendi imkânlarınız ile değil de daha çok profesyonel firmalar tarafından gümüş böceği ilaçlama işlemlerinin yapılması önerilmektedir. İlaçlama firmaları Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet verdiklerinden dolayı çok daha etkili ilaçları kullanmakta ve uygulamaktadırlar.


Gümüş Böcekleri Ne İle Beslenir

Gümüş böceği, unlu mamuller, tutkallar, giyecekler ve gıda maddeleri, örneğin yulaf ezmesi yeme eğilimindedir. Gümüş böceği, yemeden bir yıla kadar yaşayabilir, ancak yüksek bir nem ortamı gerektirir. Hızlı hareket eder ve genellikle gece gündüz vardır. Gümüş böcekleri Türkiye genelinde bulunur ve tipik olarak banyolar, bodrumlar ve çatı katları gibi evdeki nemli bölgelerde görülür.Gümüş böceği başta rahatsız edici zararlı olmakla birlikte, yiyecekleri kirletebilir ve duvar kağıtları ve kitaplar gibi kağıt ürünlerine zarar verebilir.


sds ilaçlama, gümüş böceği dezenfektasyonu, kocaeli, karamürsel

Bu nedenle bu konuda uzmanlaşmış haşere kontrol firmalarından gümüşcün, gümüş böceği ilaçlama hizmeti alınması bu sorundan daha kısa bir süre de kurtulmanıza yardımcı olacaktır. SDS haşere ve böcek ilaçlama şirketi profesyonel gümüş böceği ilaçlama hizmeti vermektedir.


Gümüş Böceklerinin Zararları

Kimi zaman yerlerde görmeye alışık olduğumuz, kimi zaman duvarlarda gezdiklerini gördüğümüz, kimi zaman da pis yerlerde karşımıza çıkan gümüş böceklerinin özellikleri hızlı hareket ediyor olmalarıdır. Renkleri isimlerinde de anlaşılacağı gibi gümüş renginde olmaktadır. İnsanları veya canlıları ısırmamakta fakat güçlü miktarlarda mikrop barındırmaktadırlar. Hiçbir küçük canlının faydalı olabileceğini düşünemeyeceğimiz için mutlaka uzak kalmamız gerekecektir.


Özellikle böcekler konusunda doğru bildiğimiz yanlışlardan bir tanesi de hemen bir markete gitmek ve böcek ilacı satın almaktır diyebiliriz. Şöyle ifade edecek olursak bu tarz ilaçlar her canlı için etkili olmamaktadır ve tam aksine bazılarında da direnç kazandırmaktadır diyebiliriz. Yani bu tarz haşereler için alınacak en güzel önlemler ilaçlama firmaları aracılığı ile olmalıdır. Yeri geldiğinde bizlerin dahi görmeye tahammül edemediği durumlarda çocuklarımızın çok daha zorlandığını hissedebiliriz.